Ансамбълът финишира Световната купа със сребро

Националният ансамбъл на България за жени спечели златния медал в съчетанието с пет чифта бухалки и сребърния на три топки и две ленти на финалите на турнира по художествена гимнастика от Световната купа, категория А в "Арена Армеец" в София.

Възпитаничките на Ина Ананиева получиха оценки от 17.700 точки и взеха второ злато след това в многобоя вчера.

Те изпълниха страхотно и без грешки своята композиция с бухалки. На ленти и топки българките, които са в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Цветелина Стоянова, Ренета Камберова и Цветелина Найденова, бяха оценени със 17.6550 точки.

Сред зрителите в залата бе и министърът на спорта Петър Стойчев, който на крака аплодираше българските гимнастички.

След състезанието той проведе дълъг разговор с грациите и Илиана Раева. На второ място на бухлки остана Испания със 17.300 точки, а на трето - Беларус с 16.700 точки. На ленти и топки златото спечели Русия със 17.950 точки, пред България и Беларус с 16.850 точки.