Андреа Фишбахер триумфира във второто спускане в Банско

снимка: SPORTA.BG

Австрийската скиорка Андреа Фишбахер спечели второто спускане от Световната купа на писта "Бъндерица" в българския зимен курорт Банско. 23-годишната бронзова медалистка от Световното първенство във Вал д'Изер записа време от 1:45.81 мин. и изпревари всички свои съпернички, за да запише втората си победа от старт за Световната купа в своята кариера.


Второто място в надпреварата бе заето от словенката Тина Мазе, която регистрира изоставане с 26 стотни от Фишбахер. Победителката от вчерашното спускане Фабиен Сутер днес също записа добро представяне и отново стъпи на подиума - този път на стълбичката за третото място. Швейцарката финишира с време 1:46.20 и изостана с 62 стотни от шампионката.


Представителката на България Мария Киркова се спусна с време 1:56.98, с което се нареди на последната 38-ма позиция. Състезанието стартираха 45 състезателки, но 7 от тях не успяха да завършат.


Американката Линдзи Вон не записа своето най-добро представяне и финишира на 12-то място. Това класиране обаче и позволи да грабне малката кристална купа в дисциплината спускане, тъй като Вон е недостижима на върха със своите 380 точки. Тя има аванс от 118 точки пред втората Доминик Гисин от Швейцария, а до края на сезона остават само две спускания в швейцарския курорт Аре.


Освен това Линдзи Вон продължава да е убедителен лидер в генералното класиране за Световната купа с преднина от 336 точки пред втората Мария Рийш, която днес остана 8-ма.


Крайното класиране на първите шест в днешното спускане:

 

1. Андреа Фишбахер (Австрия) 1:45.81

2. Тина Мазе (Словения) 1:46.20

3. Фабиен Сутер (Швейцария) 1:46.20

4. Лара Гут (Швейцария) 1:46.43

5. Надя Фанкини (Италия) 1:46.61

6. Марион Ролан (Франция) 1:47.07