Анди Мъри се изказа против допинг тестовете

Британският тенисист Анди Мъри се обяви против идеята на Международната федерация по тенис да проверява тенисистите по всяко време, когато си поиска. Изискванията на Световната антидопингова асоциация съвпадат с тези на федерацията по тенис.

 

"Искат да ни лишат от правото да водим нормален живот. Събудиха ме в 7 сутринта и ми казаха да дам проба, а бях тестван 4 дни по-рано. На всичкото отгоре и служителят на антидопинговата агенция искаше да си събуя панталоните до глезените, за да бъде сигурен," заяви Мъри пред "Таймс".

 

Срещу идеята за ежедневен допинг контрол се изказа и номер 1 в тениса Рафаел Надал.