Анди Мъри продължава без загубен сет в Мелбърн

Световният номер 3 Анди Мъри се класира за полуфиналите на Australian Open след категорична победа с 6:4, 6:1, 6:2 над французина Жереми Шарди. Така шотландецът продължава с убедителното си представяне в Мелбърн, като в досегашните си пет мач не е загубил нито един сет.

Шарди не успя да окаже почти никаква съпротива на Мъри, освен в първия сет и то най-вече заради отпускане в играта на шотландеца.

Шампионът от миналогодишното издание на US Open набързо поведе с 4:0 гейма. Французинът обаче успя да върне единия пробив, за да намали резултата до 4:5 и дори поведе с 30:0 в следващия гейм, но Мъри успя да задържи подаването си и спечели първия сет с 6:4.

Втората и третата част преминаха под тоталната доминация на шотландеца, като той даде на съперника си общо три гейма, за да се поздрави с лесна победа в три сета.

Така Анди Мъри се класира за четвъртия си пореден полуфинал в Мелбърн, а там ще срещне победителя от двубоя между Роджър Федерер и Жо-Вилфред Цонга, които играя по-късно днес.