Анчелоти: Искам да водя Италия или Кот д'Ивоар

снимка: goal.com

Настоящият наставник на Милан Карло Анчелоти заяви, че иска да поеме поста на национален селекционер на Италия или на Кот д'Ивоар, след като приключи приключението му с миланския гранд. Много хора се интересуват от бъдещето на треньора и последните твърдения бяха, че той ще отиде в Рома, където е бил играч между 1979 и 1987 г.


„Един ден бих искал да водя Италия. Може би защото кариерата ми взе такъв обрат. Бях треньор на Юве, сега на Милан и след това ще е много трудно да водя друг отбор. Блазни ме само мисълта за националния. Мислил съм да водя и един африкански отбор. Има много големи таланти в Африка и ще е много добре да ги събера в един отбор, който има здрава тактика. В момента желанието ми е да водя Кот д'Ивоар." заяви Анчелоти.