Анастасия Щепу на осминафинал в Румъния

галерия:

Тенисистката на Стоянстрой (Пд) Анастасия Щепу се класира за осминафиналите на сингъл на тенис турнира с награден фонд от 10 000 долара в румънския град Яш, след като обърна получилата "уайлд карт" представителка на домакините Патриция Мария Тиг с 5:7, 6:2, 6:2.

 

За място на четвъртфиналите молдовката с български паспорт ще срещне Лиза Сабино (Швейцария), която е партньорка на Мартина Гледачева на двойки, а днес отстрани трудно със 7:6 (7:4), 2:6, 6:4 българката Никол Христова.

 

През миналата седмица Сабино и Гледачева спечелиха титлата на турнира в италианския град Галатина за 10 000 долара, а в Яш двете почиват в първия кръг като поставени под № 2 в схемата и се класират директно за четвъртфиналите. Там съпернички на Гледачева-Сабино ще са румънките Сабина Лупу и Илинка Стойка, които надиграха с 6:4, 6:4 своите сънароднички Андреа Бадиляну и Мишел Александра Змау.

 

Анастасия Щепу също бе заявена за участие на двойки, но отпадна без игра, след като партньорката й Райна Янкович (Сърбия) не се яви на корта за мача от първия кръг срещу представителките на домакините Карина Гоя и Лариса Спореа. Сръбкинята се разстрои от тежката си загуба на сингъл с 1:6, 0:6 от българката Десислава Младенова и потегли с мръсна газ към родината си.

 

Пловдивчанката Мартина Гледачева пък е поставена под № 3 в схемата на сингъл в Яш, където нейна първа съперничка ще е квалификантката Карина Гоя от Румъния. При успех на осминафиналите 19-годишната състезателка на ТК Локо-98 (Пд) ще срещне победителката от мача между италианката Федерика Арчидяконо и представителката на домакините Лорена Константин.