Ана за Цвети: Знаех, че ще заиграе по-добре, тя е сериозен противник

Бившата номер 1 в света Ана Иванович (Сърбия) се класира за първи път в кариерата си на четвъртфинал на Откритото първенство на САЩ по тенис след убедителна победа над Цветана Пиронкова с 6:0, 6:4 за 71 минути снощи.

24-годишната Пиронкова също направи рекордно класиране на "Флашинг Медоус" и стана първата българка на осминафинал от 18 години след Магдалена Малеева.

Пловдивчанката, 55-а в света, имаше сериозни проблеми в осемте гейма, в които сервираше. Тя допусна цели седем пробива и взе само 3 точки при собствен сервис в първия сет и общо 10 в мача.

"В първия сет играх практически без грешка. Всичко ми се получаваше. Знаех, обаче, че във втората част ще бъде по-тежко, защото Цветана е сериозен противник и ще направи всичко възможно да се върне в мача. Така и се получи.

"Тя заигра по-агресивно и грешеше по-малко. В същото време аз започнах да пропускам повече удари, особено от форхенд. Доволна съм, че успях да стигна до победата в два сета", коментира 13-ата в световната ранглиста Иванович.

Сръбкинята спечели "Ролан Гарос" през 2008 година, но оттогава за първи път се класира за четвъртфинал на турнир от Големия шлем.

"Много съм щастлива, че отново съм на четвъртфинал на турнир от Шлема и за първи път в Ню Йорк. Доста пъти отпадах в четвъртия кръг. Радвам се, че този път успях да направя крачката. Това е наистина вълнуващо.

"В последните четири години кариерата ми върви на приливи и отливи. Беше ми трудно да постигна необходимото постоянство. Мисля, че сега отново играя добре", каза още Иванович, която пласира 28 печеливши удара в мача срещу само 11 на Пиронкова.

На четвъртфиналите сръбкинята ще се изправи срещу трикратната шампионка Серина Уилямс (САЩ).