Ана Иванович си взе довиждане с Париж

Шампионката от 2008 година Ана Иванович от Сърбия отпадна в третия кръг на Ролан Гарос.

Поставената под номер 11 в схенмата Иванович загуби от 23-ата Луси Шафаржова то Чехия с 3:6, 3:6 за 1 час и 26 минути игра.

Двубоят започна равностойно, но след 3:3 Шафаржова направи серия от четири поредни гейма, с което си осигури успеха в първия сет.

Във втората част 26-годишната чехкиня продължи да доминира. Тя поведе с 5:2 и не допусна обрат, за да изравни най-доброто си класиране на Ролан Гарос от 2007 година.

Иванович, която е бившата номер 1 в света, допусна цели 30 непредизвикани грешки срещу 18 на съперничката си, което се оказа решаващо.

За място на четвъртфиналите Шафаржова очаква победителката от мача между нейната сънародничка Петра Квитова и Светлана Кузнецова от Русия.