Кошмарът на Гришо се отказа заради контузия

Финалистът от миналия сезон Давид Ферер се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 5 испанец победи италианецът Андреас Сепи Италия с 6:2, 7:6(2), 6:3 след 2.12 часа игра.

32-годишният Ферер имаше повече проблеми само във втория сет, в който пропиля аванс от 5:3, но в последствие спечели с тайбрек. Той реализира пет пробива в подаването на Сепи, който пък допусна 43 непредизвикани грешки.

За място на четвъртфиналите Ферер ще играе срещу 19ия в схемата Кевин Андерсън от Южна Африка. Андерсън елиминира хърватина Иво Карлович, който се отказа заради болки в гърба, след като загуби три поредни гейма и първия сет с 3:6.

Sprota.bg припомня, че в първия кръг на Ролан Гарос Карлович поднесе една от изненадите, като отстрани първата ракета на България Григор Димитров, който бе поставен под номер 11 в турнира.

Сърбинът Душан Лайович също достигна до четвъртия кръг при дебюта си в основната схема на надпреварата в Париж. Той победи Джак Сок от САЩ с 6:4, 7:5, 6:3 и продължава без загубен сет.

Така Лайович очаква победителя от мача между осемкратния шампион и защитаващ титлата си Рафаел Надал и аржентинеца Леонардо Майер.