Ана Иванович и Каролине Возняцки с победи в Мексико

Сръбкинята Ана Иванович, номер 2 на турнира по тенис в Монтерей, преодоля първия кръг. Иванович отстрани полякинята Урсула Радванска в три сета- 4:6, 6:3, 6:3. Следващата й съперничка е канадката Александра Возняк, информира БТА.

Радванска спечели първия сет с пробив в деветия гейм, но във втората част на мача 13-ата в листата на WTA набързо се възстанови, заигра агресивно и направи два пробива- във втория и в четвъртия гейм.

В третата част отново Иванович заигра по-добре в началото, но полякинята изравни за 3:3. След това обаче в 7-ия отново се стигна до пробив в полза на Ана, която изкова победата.

Возняк пък продължава напред след победа над представителката на домакините Марсела Закариас, влязла в основната схема с уайлдкард, с 3:6, 6:0, 6:1.

Бившата номер 1 Каролине Возняцки продължи с лекота във втория кръг.Тя отнесе американката Коко Вандевеге с 6:3, 7:6 (4). Возняцки е номер 3 в схемата и в следващия кръг ще излезе отново срещу американка - Джулия Босеруп.