Алжир с историческа победа в невероятен двубой на Мондиал 2014

Алжир и Южна Корея изиграха един от най-атрактивните мачове на Световно първенство 2014, като „пустинните лисици“ стигнаха до страхотен успех с 4:2 над 4-ите от Мондиал 2002 във втория мач за двата тима от група H на шампионата на планетата в Бразилия.

Африканският тим изигра страховито първо полувреме, в което съдията не отсъди дузпа за нарушение срещу Фегули, но пък Алжир се отчете с цели три гола до почивката.

Слимани пръв успя да разпечата вратата на Корея, като в 26' се възползва от грешка в защитата. Още преди да се окопитят символичните домакини допуснаха още един гол, като Халиш засече центриране от корнер за 2:0. В 38' пък Джабу направи резултата класически.

Второто полувреме обаче Корея натисна и стигна до гол чрез Хьон Мин Сон в 49', а след това последваха брилянтни намеси на Райс М'Боли. Той удържа фронта до 62', когато Бехрами вкара за 1:4 и подпечата победата на своите.

До края на мача Коо Жа Чул успя да намали до 2:4, но с още две намеси М'Боли отказа азиатците от каквато и да е амбиция за победа.

Така Алжир записа първа победа на Световни първенства от 32 години насам, а освен това тимът за пръв път в историята си вкарва 4 години на Мондиал. С това „пустинните лисици“ събраха 3 точки и са фаворит за спечелването на втората квота за осминафиналите в турнира.

По-рано днес Белгия записа 2-а победа в група H на Мондиал 2014(2:0 над Русия) и с равен срещу Корея ще си осигури първото място в групата. Победа, а вероятно и равенство, срещу Русия ще прати Алжир на исторически осминафинал.

Африканският тим почна силно двубоя и бързо се добра до две чисти положения за гол. И в двата случая Фегули беше в центъра на събитията, след като още в 1' имаше шанс да стреля от 10 метра, но би в аут. Последва и разбъркване в наказателното поле, при което защитник на Южна Корея спъна нападателя, но съдията не отсъди нарушение.

"Пясъчните лисици" продължиха по-настървено и в 9' Слимани изпусна 100%-ова ситауция за гол. Той бе оставен непокрит на далечната греда при корнер, но ударът му от 3 метра мина встрани от вратата.

4096757

Корея отвърна с няколко опасни центрирания, при които обаче Райс М'Боли нямаше никакви проблеми. В 21' пък Слимани получи неочакван подарък от защитата, след като остана непокрит на 2 метра от голлинията, но той не очакваше топката и не успя да я насочи във вратата.

В крайна сметка по-активният отбор успя да поведе в резултата, след като Слимани получи нов пас от дълбочина, справи се с цели двама защитници и успя да прати топката покрай вратаря и във вратата - 0:1.

4096758

Само две минути по-късно пък при центриране от корнер защитата и вратарят на Корея буквално заспаха, оставяйки Халиш абсолютно необезпокояван да засече с глава от 4 метра и бързо, бързо да даде комфортен аванс на своите.

Третият пирон в ковчега на Корея беше забит в 38', когато поредната изчистена топка достигна до Слимани, който отново между двама защитници намери оставения сам Джабу, който без проблем преодоля вратаря и направи резултата класически - 3:0 до почивката.

4096759

Символичните гости почнаха много отпуснато втората част, като Корея натисна и това даде ранен резултат. Хюнмин получи топката в наказателното поле, успя да излъже защитник на Алжир и с плътен удар прати топката между краката на Райс М'боли за 1:3 в 49'. Само минута по-късно Халиш можеше да възстанови преднината на своите, но вратарят на Корея спаси.

По-добрите действия на "чевените" продължи и Райс М'Боли трябваше да показва блестящия си рефлекс в 60', когато Лий Йонг реши да стреля отдалеч, но асът на ЦСКА се намеси безкомпромисно, избивайки в корнер.

4096760

Алжир успя да излезе от собствената половина в 62', което се оказа и решаващо в мача. Брахими се отчете със самостоятелен пробив и отигра перфектно двойно с Фегули. Така той се озова сам срещу вратаря и без проблем вкара за 4:1 и реши мача в полза на своите.

Голът допълнително успокои "пустинните лисици", които допуснаха нова фатална грешка. Алжирската отбрана не се намеси добре, а Ки остана непокрит в наказателното поле и подаде за капитана Чоу, който с левия крак върна интригата в последните 20 минути. Последва нов удар на капитана, но Райс успя да спаси.

4096761

В заключителните 20 минути корейците стигнаха до нови опасности, от които обаче не успяха да се възползват от открилите се възможности и изпуснаха да се борят поне за точка в един от най-атрактивните мачове на Световното първенство.

all Goal Highlights | Usa 2-2 portugal | world...by issmailtaktart