Алвеш ще премине в Барселона

снимка: БГНЕС

Президентът на Севиля Хосе Мария дел Нидо потвърди информацията за преминаването на Даниел Алвеш в Барселона.

 

"Ако всичко всичко върви по план, Алвеш ще стане играч на Барселона във вторник. Сделката е оформена на практика, остана само уреждането на формалностите. Вече му намерихме заместник, Абдулай Конко от Дженоа превъзхожда Алвес", заяви Дел Нидо.

 

Дани Алвеш пристигна в Севиля през 2002 година от бразилския Баия. За шестте си сезона в андалусийския клуб той изигра 175 мача и отбеляза 11 гола в Примера Дивисион. Освен това Алвеш бе част от тима, който спечели све поредни Купи на УЕФА (2006 и 2007 г.), Суперкупата на УЕФА през 2006 г. и Купата на Краля през 2007 г.