Алонсо: Победим ли Челси в Лондон, излизаме в много добра позиция

снимка: БГНЕС

Полузащитникът на Ливърпул Шаби Алонсо вярва, че евентуална победа на неговия тим при гостуването на Челси на „Стамфорд бридж" в неделя ще накара всички английски грандове да се страхуват от „мърсисайдци". Двата тима оглавяват класирането на Висшата лига на Англия с по 20 точки, като все още са без загуба.

 

„Сините" ще излязат в тази среща с невероятно самочувствие, тъй като не са допускали загуба в 86 мача от лигата на своя „Стамфорд бридж". 

 

„Ние знаем, че Челси имат невероятен домакински рекорд във Висшата лига на Англия. Не са побеждавани в Лондон от четири години и ще бъде много трудно, но ние имаме чувството, че ще си тръгнем от там с добър резултат.

 

Първият ни голям тест беше победата над Манчестър Юнайтед и тя донесе вяра в нашите сили. Сега следва поредният голям тест пред нас. Станем ли първият тим, който бие Челси на техен терен след толкова много години, то тогава ще излезем в много удобна позиция и ще изпратим ясно послание на всички, които искат да спорят с нас за титлата в Англия", каза Алонсо.