Алонсо: Хамилтън е най-бързият във Формула 1

галерия:

снимка: Guliver/Getty Images

Испанският пилот на Ферари Фернандо Алонсо отправи сериозни комплименти по адрес на бившия си съотборник в МакЛарън - Люис Хамилтън, определяйки го като най-бърз сред пилотите във Формула 1.

 

Алонсо даде оценка на основните си конкуренти в "кралските гонки", с които и предстои да си оспорва златото през тази година.

 

Попитан какво е мнението му относно Фетел, срещу когото изгуби битката за световната титла през 2010 г., Алонсо довери: "Много бърз и прецизен. Ако той заема лидерската позиция в състезание, тогава е изключително трудно да го спреш".

 

Относно съотборника на Фетел в Ред Бул - Марк Уебър, пилотът на Ферари добави: "Марк е опитен, спокоен и много постоянен. Рядко можеш да го видиш да се проваля".

 

Според мнението на Фернандо Алонсо, световният шампион за 2009 г. Дженсън Бътън разполага със "страхотен инстинкт в трудните състезания на дъжд и когато на пистата има кола за сигурност. Той разполага с уникален талант".


"Много бърз, познава добре отбора и е гладен за успехи", пък довери испанецът относно съотборника си в Скудерията Фелипе Маса, който разочарова всички фенове на "черните кончета" през сезон 2010.


Когато дойде ред и за седемкратния световен шампион Михаел Шумахер, Алонсо сподели: "Той е шампионът. Всички го уважаваме. Михаел е пилот, който винаги е способен на изненади".


Но най-силен комплимент получи асът на МакЛарън - Люис Хамилтън, с когото Фернандо Алонсо се познава добре от времето си в британския тим.


"Той е страхотен пилот и може би най-бързият във Формула 1 за настоящия момент", каза испанецът по адрес на Хамилтън.