Алексис Санчес блесна за Чили в контрола

Нападателят на Барселона Алексис Санчес беше в основата и на трите гола за Чили при успеха на отбора с 3:2 над Египет в контрола преди началото на Световното първенство по футбол.

Чилийците стартиpат на Мондиал 2014 на 13-и юни срещу Австралия, уточнява БТА.

Снощи гостите от Египет дръпнаха с 2:0 с ранни попадения, дошли след контраатаки. Мохамед Салах откри резултата в 12-ата минута след самостоятелен пробив.

Четири минути по-късно Халед Камар направи същото, но с пробив от дясно. Той се измъкна от защитата на домакините, която искаше засада и сам срещу вратаря Клаудио Браво не сгреши.

След това Санчес взе нещата в свои ръце, като в 26-ата минута проби от дясно и с ниско центриране намери Марсело Диас, който от движение прати топката в мрежата.

След час игра Санчес отново проби от дясно, но този път копна кълбото над защитата на Фараоните. На задна греда чакаше Едуардо Варгас, който от воле се разписа за 2:2. 12 минути преди края на мача Санчес, вече в ролята на плеймейкър, разсече защитата на противника с прецизен пас, Варгас изскочи от втора позиция и не сгреши фронтално срещу вратаря.

В сряда Чили играе последната си проверка преди заминаването за Световното по футбол - на стадиона във Валпарайсо момчетата на треньора Хорхе Сампаоли посрещат Северна Ирландия.