Алексис и Чили нашамариха Англия насред "Уембли"

Нападателят на Барселона Алексис Санчес реализира два гола, а неговият Чили срази с 2:0 Англия насред митичния "Уембли" в приятелска среща.

Южноамериканците се разписаха по един път в двете полувремена на двубоя, като по този начин развалиха и празника на капитана на "трите лъва" в днешната контрола Франк Лампард.

Халфът на Челси взе капитанската лента в отсъствието на Стивън Джерард, като бе отпразнуван и неговият мач №100 за островитяните, записан срещу Украйна в световните квалификации. За Лампард това бе общо 103-и двубой с националната фланелка.

Чили откри резултата през първата част, когато продължителна атака на гостите бе завършена от Алексис. Още в 7' се стигна до сериозна акция в половината на домакините, която завърши с центриране на Еуженио Мена. На точното място се озова Алексис Санчес, който реализира с глава за 0:1.

До края на срещата англичаните така и не успяха да реализират попадение, като не помогнаха и извършените от Рой Ходжсън промени. Уейн Рууни изигра пълни 90 минути на "Уембли", докато влезлите в игра Том Клевърли, Джордан Хендерсън, Андрос Таунзенд и Рос Баркли също не помогнаха.

Така се стигна и до добавеното време на мача, когато чилийците съвсем нокаутираха своя домакин. Алексис Санчес се озова очи в очи с Фрейзър Форстър, като крилото технично копна топката зад стража, бележейки за крайното 0:2.