Александра Жекова завърши на 20-то място в паралелния слалом

снимка: SKI.BG

Най-добрата българска сноубордистка Александра Жекова зае 20-то място от 57 състезателки в паралелния слалом на Световното първенство по сноуборд в корейския зимен център Гангвон.

 

Теодора Пенчева пък бе дисквалифицирана във втория манш. Шампионската титла завоюва швейцарката Френци Мегерт-Коли, надделявайки на финала над Дорис Гюнтер (Австрия). Интересно е, че това е второ сребро за Гюнтер. Ден по-рано тя остана втора на паралелния гигантски слалом след сънародничката си Марион Крайнер.

 

Бронзова медалистка стана Екатерина Тудегешева (Русия), наложила се над друга австрийка - Хайди Нойрурер.

 

Над всички в паралелния слалом при мъжете бе носителят на голямата и малка Световна купа Бенямин Карл (Австрия), който на финала надделя над Силвен Дюфур (Франция). Бронзовото отличие спечели Патрик Буслер (Германия), победил Рок Фландер (Словения).

 

Българите Иван Ранчев и Радослав Янков завършиха съответно 25-и и 29-и от 65 участници.