Александра Райсман взе златото на земя

Американката Александра Райсман спечели титлата във финала на земя на турнира по спортна гимнастика за жени на олимпийски игри в Лондон, информира БТА.

Райсман получи оценка от 15.600 точки и донесе първа титла за американската спортна гимнастика за жени във финал на земя в историята.

Втора се класира Каталина Понор (Румъния) с 15.200 точки, а трета - Алия Мустафина (Русия) с 14.900 точки.

За Райзман това е трети медал от олимпийските игри, след златото в отборната надпревара и бронза на греда по-рано днес.

Олимпийската шампионка от Пекин'2008 Сандра Избаша (Румъния) остана осма, след като направи грешка по време на своето изпълнение.

Световната шампионка в многобоя Джордин Уийбър (САЩ) остана едва седма и завършва участието си в олимпиадата без спечелен медал. Италианката с български корени Ванеса Ферари остана четвърта с равен брой точки с Мустафина, но с по-ниска оценка за изпълнение.