Агниешка Радванска спря световната номер 1 в Сидни

Водачката в схемата Каролине Возняцки (Дания) отпадна на четвъртфиналите на тенис турнира в Сидни с награден фонд 637 000 долара, предаде БТА. Датчанката загуби от седмата в схемата Агниешка Радванска (Полша) с 6:3, 5:7, 2:6 след 2:38 часа игра.

Загубата на Возняцки дава шансове да шампионката от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) да оглави световната ранглиста в женския тенис в понеделник преди началото на Откритото първенство на Австралия. Това ще се случи, ако Квитова спечели титлата от турнира в Сидни.

За Радванска това е първа победа в кариерата над световната номер 1. "Беше страхотен мач за мен. Имах проблеми във втория сет, но съм щастлива, че накрая спечелих", заяви полякинята.

През третия сет Возняцки поиска медицинска помощ и лявата й китка бе бинтована. Това се случва пет дни преди началото на първия за годината турнир от Големия шлем - Australian Open.

Каролине Возняцки сервираше за победата при 5:4 във втория сет, който загуби с 5:7. След контузията си тя успя да спечели само два гейма в решителната трета част на мача.

Втората в схемата Петра Квитова не срещна трудности срещу Даниела Хантухова (Словакия), елиминирайки я след 6:0, 6:4 за малко повече от час игра.

В спор за място на финала чехкинята ще срещне китайката На Ли, която се справи с Луцие Шафаржова (Чехия) с 6:2, 7:6 (7:3). На Ли е шампионка в турнира за миналата година и номер 4 в схемата.

За полуфиналите се класира още Виктория Азаренка (Беларус), която се наложи над Марион Бартоли (Франция) със 7:5, 6:4.