6-ти мач без загуба за Ланус в Аржентина

снимка: Lanus Club Official Site

Индепендиенте измъкна 2:2 при гостуването си на Годой Крус в мач от десетия кръг на аржентинското футболно първенство. Възпитаниците на Хосе Алмирон се добраха до равенството, въпреки че след 54-ата минута играха с човек по-малко заради червен картон на Нестор Брайтенбрух, който беше отстранен след груб фаул срещу Диего Родригес.

Резервата Алексис Сарате оформи крайния резултат в 83-ата минута с глава след центриране от ъглов удар на Федерико Манкейо, който преди това беше изравнил за 1:1 в 19-ата минута.

Домакините на два пъти повеждаха, но така и не успяха да удържат преднината си. Фернандо Суги откри в осмата минута, а след това асистира за гола на Рубен Рамирес малко преди почивката.

Годой Крус остана в опасната зона на 18-ото място с 9 точки. Индепендиенте падна на трета позиция с 19 точки. В друг мач от кръга Ланус победи домакина Росарио Сентрал с 2:1 и се изкачи на второ място с 20 точки, на 2 точки зад лидера Ривър Плейт.

Силвио Ромеро и Матиас Мартинес вкараха в началото на второто полувреме, а Ланус записа шести пореден мач без загуба в шампионата, посочва БТА.