38 точки за Леброн Джеймс за победа над Ню Йорк

ЛеБрон Джеймс вкара 38 точки и помогна на шампиона Маями да постигне победа над гостуващия Ню Йорк със 102:91 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Джеймс добави 6 асистенции и 5 борби, а резервата Марио Чалмърс допринесе с 15 точки за успеха на лидера в Източната конференция.

Джей Ар Смит завърши с 32 точки за гостите, след като вкара рекордните в клубната история за един мач 10 тройки.

ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 25 точки и 18 борби, а Портлънд си осигури участие в плейофите за първи път от три години след 100:94 над гостуващия Ню Орлиънс.

Клипърс спечели убедително дербито на Лос Анджелис срещу Лейкърс със 120:97. Блейк Грифин и Крис Пол реализираха по 23 точки, а ДеАндре Джордън се отличи с 11 точки и 12 борби за шампиона в Тихоокеанската дивизия.

Съкратеният заради множество контузии отбор на Лейкърс трябваше да завърши мача само с 8 баскетболисти, след като Кент Бейзмор получи травма във втората четвърт. Джордън Хил беше най-полезен с 22 точки.

Лидерът в лигата Сан Антонио стана първият отбор с 60 победи за сезона с успеха над гостуващия Мемфис със 112:92. Коуи Ленърд завърши с 26 точки след рекордните в кариерата си 12 от 13 успешни стрелби. Ману Джинобили също вкара 26 точки. Джеймс Джонсън завърши с 20 точки за гостите.

Хюстън се справи трудно с гостуващия Денвър със 130:125 след продължение. Джеймс Хардън завърши с 32 точки и 10 асистенции за домакините, включително и тройка 7,1 секунди преди края на редовното време, с която изравни резултата за 117:117. Резервата Ивън Фурние вкара 26 точки, а Аарон Бруукс добави 24 точки и 15 асистенции, но Денвър пропиля аванс от 116:108 в последните 1:45 минута на мача, а в продължението допусна и пълен обрат.

Кевин Дюрант се отличи с 38 точки и 11 борби, а Ръсел Уестброок добави 33 точки, но Оклахома Сити загуби гостуването си на Финикс със 115:122. Дюрант записа 41-и пореден мач с повече от 25 точки, но това не беше достатъчно. Той се нуждае от още пет срещи, за да изравни рекорда на лигата по този показател на Оскар Робертсън от сезон 1963/1964. Горан Драгич вкара 26 точки, а Джералд Грийн допринесе с 24 точки за успеха на домакините.

Индиана допусна изненадваща домакинска загуба от Атланта с 88:107. Джеф Тийгю реализира 25 точки за гостите, които играха страхотно в защита и през първото полувреме позволиха на съперника да вкара само 23 точки, което е негативен рекорд в историята на Индиана. Клей Томпсън наниза 33 точки, а Стивън Къри добави 31 точки и 16 борби при успеха на Голдън Стейт над Юта като домакин със 130:102. Трей Бърк беше най-добър за гостите с 24 точки и 15 асистенции.

Далас постигна трета поредна победа след 93:91 като гост на Сакраменто. Монта Елис завърши с 23 точки за тексасците. Руди Гей вкара 32 точки за домакините, а ДеМаркъс Къзинс се отличи с 28 точки и 10 борби, но това не беше достатъчно.

Маями - Ню Йорк - 102:91
ЛА Клипърс - ЛА Лейкърс - 120:97
Сакраменто - Далас - 91:93
Индиана - Атланта - 88:107
Хюстън - Денвър - 130:125 след продължение
Сан Антонио - Мемфис - 112:92
Голдън Стейт - Юта - 130:102
Финикс - Оклахома Сити - 122:115