16 години от ОНЗИ гол на Бергкамп срещу Аржентина

снимка: Guliver/Getty Images

Sporta.bg продължава да ви припомня някои от незабравимите голове във футбола. В последните седмици цялата еуфория е насочена към Световното първенство 2014 в Бразилия.

Затова днес е идеалният момент, в който да ви припомним един магически гол на холандска легенда, съизмерим с паметното попадение на Марко ван Бастен на финала на Европейското първенство.

На днешната дата – 4-ти юли – преди 16 години Денис Бергкамп отбеляза незабравимия гол с външен фалц след копринено първо докосване срещу Аржентина. Това се случва в 89-ата минута на завързания четвъртфинал между двете световни суперсили, като резултатът до онзи момент е 1:1.

С изумителния си гол Бергкамп носи драматичната победа с 2:1 на Холандия и класира „лалетата“ на полуфинал, където те губят съкрушаващо след изпълнения на дузпи от Бразилия (1:1 след 120 минути игра).

Припомнете си незабравимия гол на Денис Бергкамп срещу Аржентина на Световно първенство по футбол 1998: