
13 отбора подадоха заявки за участие в турнира за купа „България Леденика", съобщи сайтът на федерацията по баскетбол. Освен осемте тима от Националната баскетболна лига - Лукойл Академик, Левски, Спартак (Пл), Рилски спортист, Евроинс Черно море, Ямбол, ЦСКА и Сливен, своето желание да участват в надпреварата са декларирали Балкан, Черноморец, Дунав 2007, Славия и Видабаскет.
По Наредба първите мачове от надпреварата ще са на 30-ти януари, а финалните срещи - на 14 и 15 март. В сряда, на 21-ви януари Управителният съвет на БФБаскетбол ще се събере, за да обсъди предложение за промяна на формата поради наличието на повече клубове, подали заявки за участие. Според отборите турнирът трябва да има Финална осмица, като четвъртфиналите също да се играят в един ден и една зала.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ