10 от Милан класираха отбора напред

Милан успя да се справи срещу Аякс и, макар и с 10 човека, "росонерите" успяха да се доберат до 0:0, с което да се утвърдят на второто място в група "H" на Шампионска лига.

Монтоливо получи директен червен картон още в 21', но това се оказа добре за домакините, които тотално се затвориха и не допуснаха нито една опасност пред своята врата.

Всички опасни положения бяха преди изгонването на капитана на домакините, като Абиати спаси вратата си на два пъти, а и веднъж гредата помогна на Милан да запази равенството.

Благодарение на него италианският гранд се добра до фазата на елиминациите, като остана на второ място с 9 точки. Само с точка по-назад остана Аякс, който ще играе в Шампионска лига.

Аякс почна много силно срещата и, въпреки че първата възможност в мача се откри пред Балотели, гостите имаха по-чистите ситуации в началото. Още в 7' прекрасна атака едва не изведе Фишер на отлична позиция, но Сапата успя да се намеси и да избие. Минута по-късно Поулсен нацели гредата зад Абиати.

Самият вратар се намеси решаващо в две ситуации, а в 21' Монтоливо влезе много грубо в краката на Поулсен и съдията му показа директен червен картон - “росонерите“ останаха рано-рано без своя капитан.

На терена се появи Андреа Поли, който замени Ел Шарави още в 22', а холандците се опитаха да натиснат своя съперник, но Милан се отбраняваше отлично до края на първата част, а само един път Абиати трябваше да се намесва при удар от далеч – 0:0.

След почивката нещата на терена не се промениха, като Милан продължи да се отбранява, а Аякс нямаше отговор на добрата игра на своя съперник. Единствено Къркич в началните минути успя да стигне до по-добро положение, но стреля над вратата.

В следващите минути обаче Аякс така и не успя да стигне до гол, който да класира отбора, а Милан умело използва опита си и стигна до ценното равенство.