10 хиляди събраха състезанията в Троян

Над 10 000 зрители през уикенда станаха свидетели на европейския шампионат по мотокрос в класовете ЕМХ65сс и ЕМХ 85сс, както и на втория кръг от републиканския шампионат в класове- МХ1,МХ2 и МХ.

В рамките на почивните дни публиката стана свидетел на изключително оспорвани битки в отделните класове , както и на високо майсторство на състезателите. Над всички с представянето си през двата дни беше Майкъл Иванов /КТМ,МХ2/, който на домашното си трасе беше безапелационен и заслужено триумфира като победител в своя клас.

Иванов се наложи и в двата манша, като повеждаше колоната от старта и увеличаваше аванса си пред останалите с всяка обиколка. Втори след Майкъл се нареди Георгиос Арванитис / Гърция/, а трети Валентин Роглев / България/. Победителят спечели 50 точки за генералното класиране за сезона, втория взе 44 точки, а Роглев ще добави към актива си нови 38 точки.

В клас ЕМХ 65сс. шампион стана Игор Кохарчук от Молдова, следван от Адам Коваш /Унгария/ и Николай Тимус / Молдова/. От българите в този клас Кристиян Иванов /КТМ/ зае пето място. При ЕМХ 85сс. очаквано шампион стана Хакан Халми/ България/, който спечели и двата манша.

Още двама българи в този клас се качиха на подиума- Алекс Димитров / КТМ/ остана втори, а Момчил Иванов / КТМ/ се нареди трети.Малко преди обяд шампионатът беше открит от кмета на град Троян Донка Михайлова, председателя на организационния комитет на Гран При България Румен Петков и шефа на родната федерация Богдан Николов

В клас МХ шампион стана Мартин Тодоров /Ямаха/, който спечели и двата манша, втори е Веселин Малинов /Ямаха/, а трети е Теодор Гигов /Кавазаки/.

В клас МХ 1 шампион стана Николай Йовчев /Хонда/, след него се наредиха Тодор Тотев / Хонда/ и Денислав Ангелов / КТМ/. Без инциденти преминаха двата състезателни дни, като през днешния атмосферните условия бяха отлични за пилоти и зрители. Следващия старт от републиканския шампионат ще бъде на 11 май на мотополигон Хасково