Зрелищен Ювентус съсипа Верона с шест гола

Шампионът на Италия Ювентус се класира успешно за 1/4-финалите на турнира за Купата на страната, след като тази вечер "бианконерите" размазаха с 6:1 гостуващия Верона на своя "Ювентус Стейдиън".

Така "старата госпожа" оправда очакванията и се класира сред най-добрите осем отбора в надпреварата, а съперник на Юве за място на 1/2-финалите ще бъде борещият се за оцеляване в Серия А Парма. "Дуковете" също продължиха към четвъртфиналите, елиминирайки състава на Каляри.

Себастиан Джовинко на два пъти, Роберто Перейра, Пол Погба, Алваро Мората от дузпа и Кингсли Коман се разписаха за шампионите, докато точен за Верона след почивката бе Нене.

Още до почивката Ювентус дръпна с 3:0, решавайки и крайния изход на сблъсъка.

Резултатът на "Ювентус Стейдиъм" бе открит от Себастиан Джовинко, който още в 6' вкара първия си гол в сблъсъка.

В 21' Роберто Перейра покачи на 2:0, а в даденото продължение на първата част Джовинко отбеляза и втория си гол в срещата за 3:0.

Скоро след почивката Пол Погба отбеляза и четвърти гол във вратата на Рафаел, преди Нене да върне едно попадение за Верона, намалявайки на 4:1.

И това обаче не бе всичко от страна на домакините в днешната вечер.

В 63' Алваро Мората се разписа от дузпа за 63', а в 77' влезлият като резерва Кингсли Коман отбеляза фантастичен гол за крайното 6:1 в двубоя.