Възроден Фернандо Торес съсече Реал Мадрид на "Бернабеу" (ВИДЕО И СНИМКИ)

снимка: marca.com

Носителят на трофея Реал Мадрид отпадна от турнира за Купата на Краля, след като тази вечер "лос меренгес" стигнаха единствено до равенство 2:2 при домакинството на Атлетико във втори 1/8-финален двубой от надпреварата.

Преди седмица воденият от Карло Анчелоти състав допусна поражение с 0:2 на "Висенте Калдерон", а днешното реми се оказа достатъчно на "рохибланкос", за да продължат към 1/4-финалите. Там Атлетико вече очаква Барселона, който има протоколен реванш с Елче по-късно тази вечер.

И двете попадения за Атлетико в двубоя бяха дело на завърналия се Фернандо Торес, който се разписа в първите минути на двете полувремена. Първото попадение на Ел Ниньо бе и рекордно бързо за Атлетико на "Сантяго Бернабеу" в историята на столичния клуб.

Точни за Реал Мадрид бяха Серхио Рамос и Кристиано Роналдо, който показа Златната топка пред "Бернабеу", но техните попадения се оказаха крайно недостатъчни за нещо повече.

Така на 1/4-финалите Барселона и Атлетико ще ни предложат ново голямо дерби от надпреварата, освен ако Елче не направи чудото и не заличи петте гола пасив, които записа в първия двубой с каталунците на "Камп Ноу".

Новият стар кавалер на Златната топка Кристиано Роналдо започна в атаката на Реал Мадрид, като рамо до рамо с португалеца и този път застанаха Карим Бензема и Гарет Бейл. Тони Кроос, Хамес Родригес и Иско стартираха в средата на терена за „лос меренгес“, а Марсело, Карвахал, Пепе и Рамос започнаха в отбрана пред вратаря Кейлор Навас.

4130331

Диего Симеоне заложи на Фернандо Торес от първата минута на двубоя, като Антоан Гризман партнираше на №19 в предни позиции. Тиаго, Марио Суарес, Раул Гарсия и Коке започнаха в средата на терена за Атлетико, докато Хуанфран, Миранда, Годин и Сикуейра бяха наредени в отбрана пред Ян Облак.

Двубоят на „Бернабеу“ едва ли можеше да стартира по-зле за домакините, след като още в 1' Фернандо Торес изведе Атлетико напред в резултата, давайки ценен аванс на „рохибланкос“. Антоан Гризман напредна отляво на атаката и намери Торес в наказателното поле на Реал, а Ел Ниньо се възползва от липсата на организация в „бялата“ отбрана и с левия крак прониза Навас за 0:1.

4130329

Полученият гол принуди Реал Мадрид да усили още повече действията си в офанзивен план, като атаките на „лос меренгес“ по посока вратата на съперника започнаха да валят една след друга.

Още в 20' домакините успяха да върнат инкасираното попадение, възстановявайки и шансовете си за продължаване напред. Реал изпълни статично положение пред вратата на Облак, а Серхио Рамос с глава се възползва от лошо излизане на стража, бележейки с глава за 1:1.

4130334

Четири минути по-късно Кристиано можеше да изведе „белите“ напред, но Жоао Миранда с фантастична намеси лиши домакините от втори гол. И до почивката Реал Мадрид продължи да внася хаос в наказателното поле на Атлетико, но гостите оцеляха и съумяха да се оттеглят на почивка при равенство в резултата.

Подобно на първата част, втората също стартира по възможно най-неприятния начин за „кралете“ - с гол от съблекалнята, отново дело на Фернандо Торес. И този път в асистент на попадението се превърна Антоан Гризман, докато №19 майсторски финтира Пепе, преди да прокара топката зад гърба на Кейлор Навас. Костариканецът също не се намеси по възможно най-солидния начин, позволявайки на Ел Ниньо отново да изведе своя тим напред – 1:2.

4130333

Съвсем скоро след отбелязването на втория гол, Атлетико бе много близо и до трети такъв. Фернандо Торес опита да оформи хеттрика си в двубоя, но този път Пепе се справи със ситуацията и не му позволи да стреля.

В 54' Реал Мадрид отново се върна в сблъсъка, като дойде ред и на дежурното попадение на Кристиано Роналдо. Кавалерът на Златната топка отбеляза първия си гол в турнира за този сезон, след като „седмицата“ изпревари Диего Годин и засече центриране на Бейл, бележейки с глава за 2:2.

Реал Мадрид отново имаше нужда от три гола, за да продължи напред, а в 70' „кралете“ за малко не стигнаха до трето попадение в срещата. Тони Кроос центрира от ъглов удар, а единствено Гийерме Сикуейра не позволи на Бензема да изведе своя тим напред за първи път от началото на мача.

4130335

Постепенно Реал Мадрид се отказа да преследва чудото, като отборът на Карло Анчелоти видимо се предаде, осъзнавайки липсата на каквито и да е шансове за продължаване напред в турнира. Атаките на „белите“ към вратата на Ян Облак отслабнаха значително, като двубоят на „Бернабеу“ влезе в режим на доиграване.