Златан изравни рекорд при победа на ПСЖ (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен постигна важна победа с 3:0 като гост на Шахтьор (Донецк) в един от най-оспорваните мачове от втория кръг в Шампионска лига и не позволи на Реал Мадрид да се откъсне на върха в класирането на Група А.

Златан Ибрахимович реализира 109-ия си гол за френския хегемон и изравни рекорда по брой попадения за клуба на Педро Паулета, като му остава само едно попадение, за да запише името си еднолично в историята на столчния клуб.

При положение, че очевидно ПСЖ и „белия балет“ са фаворитите в тази компания, то и двата тима свършиха работата си перфектно и събраха пълен комлект от шест точки преди да се изправят един срещу друг в следващите два мача от програмата на най-силния турнир.

ПСЖ поведе с 2:0 на Шахтьор още след 23 минути, въпреки че домакините се постараха да натиснат съперника и да създадат напрежение в наказателното му поле. Пропуските на украинците обаче им изиграха крайно лоша шега, защото с единствените си два сериозни опита за обсада френският шампион стигна до попадения през първото полувреме.

Серж Орие в 11-ата минута засече с глава центриране отляво на Максуел и отрки резултата в първия си мач в Шампионска лига, и то само няколко дни след като бе записал името си сред голмайсторите и в Лига 1.

В 23-ата минута пък след ново центриране отляво – този път от корнер – Давид Луиз с инстинктивно движение с коляно засече кълбото неспасяемо в мрежата на Шахтьор и по този начин откри головата си сметка през сезона. Бразилецът бе под въпрос за мача заради болки в коляното, но не само започна срещата, но и успя да се разпише.

В самия край на срещата дойде и третото попадение на Златан Ибрахимович, с което той изравни Педро Паулета и се доближи само на един гол от еднолично оглавяване на вечната класация по този показател.