Инфарктен първи успех за Сити в Шампионска лига (ВИДЕО)

снимка: twitter

Манчестър Сити постигна по изключително драматичен начин първата си победа в Шампионска лига, след като спечели с 2:1 гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). „Гражданите“ не изиграха особено добър двубой, но успяха да осъществят пълен обрат срещу намиращия се в криза германски тим.

В 20-ата минута Рафаел от състава на домакините изпусна дузпа, отсъдена за несъществуващо нарушение, което можеше да вгорчи допълнително вечерта на Сити. Серхио Агуеро изтърва два добри шанса през първото полувреме да даде аванс на отбора си, а в началото на втората част Борусия осъществи натиск и откри резултата.

Ларс Щиндъл в 54-ата минута логично даде аванс на домакините, но в 65-ата след изпълнение на корнер Николас Отаменди засече топката, а тя рикошира в Андреас Кристенсен и премина голлинията – 1:1.

След стихиен натиск на Сити все пак вторият гол във вратата на германците падна, когато Серхио Агуеро бе повален в наказателното поле в 90-ата минута. Потърпевшият изпълни отлично наказателния удар и донесе първа победа на тима си в турнира, с която Сити се изравниха с 3 точки със Севиля на третото място.

По същото време Ювентус надви с 2:0 носителя на титлата в Лига Европа от миналия сезон и към момента е убедителен лидер в Група D с пълен актив от 6 точки.