Ювентус спечели дербито след 2:1 над Интер на "Сан Сиро"

Отборът на Ювентус спечели дерби д'Италия след като надделя с 2:1 като гост на Интер в среща от 9-ия кръг на Серия. А. Торинци постигнаха изключителен успех на „Сан Сиро" и се върнаха начело в класирането.

Срещата бе много драматична и предложи много емоции на зрителите. Интересното е, че Ювентус успя да победи и другия милански гранд - Милан с 2:0 в началото на този месец. Юве показва много стабилна игра срещу по-силните отбори и особено тези от Милано. По-рано днес Милан победи с 3:2 Рома като гост и за няколко часа поведе в Серия А.

Още в 4-та минута Камбиасо получи добра възможност за Интер като стреля от воле, но не уцели вратата. Интер опитваше първоначален натиск, но Ювентус вкара първи гол. В 12-та минута Лихщайнер получи хубав пас отдясно и центрира перфектно към наказателното поле по земя. Матри изскочи и стреля, но вратаря Лука Кастелаци изби в краката на Вучинич, за когото не бе трудно да открие резултата.

Този гол даде още криле на Ювентус и „бианконерите" направиха няколко светкавични контри, които за тяхно нещастие не успяха да реализират.

Алесандро Матри можеше да покачи резултата само минута по-късно, но след удара му топката облиза страничната греда. Отново Матри бе много опасен, но Кастелаци спаси. На обратния полюс Интер започна да става по-опасен. Сарате се освободи сам на позиция в наказателното поле и със силен удар не успя да уцели вратата.

Интер се разигра и стигна до така желания гол. Майкон нахлу в наказателното поле и със страхотна тупалка не остави шансове на Буфон от малък ъгъл. Малко след това и гредата помогна на Буфон. Страхотен удар с глава на Пацини срещна напречната греда.

В тези минути Интер владееше инициативата и бе близо до втори гол. Само пет минути обаче след гола на „нерадзурите", Маркизио и Матри направиха двойно подаване пред наказателното поле и първия излезе срещу Кастелаци и отново изведе Ювентус напред в резултата. В 40-та минута Маркизио бе изведен сам срещу Буфон, но се завъртя, падна и искаше дузпа.

Натискът на Интер се засили в началото на втората част. Защитата на Юве успяваше в последния момент да застане на пътя на топката или Буфон се намесваше.

От друга страна пък контрите на „бианконерите" бяха много силни и постоянно притесняваха домакините. Двата отбора започнаха да правят много грешки в средата на втората част. Юве се отдръпна да пази резултата, но контрите на тима бяха по-опасни от положенията на Интер през втората част. Много добър мач за Юве изигра Андреа Пирло, който раздаваше пасове по конец на своите съотборници.

В последните пет минути в игра се появи и Алесандро Дел Пиеро, който можеше да вкара гол при една контра, но ударът ми мина встрани от вратата.

Така Ювентус си върна лидерството в Серия А след като по-рано днес Милан победи Рома с 3:2 като гост и излезе първи. Интер продължава да разочарова този сезон и заема 16-то място с 8 точки.