Скромен Реал взе своето срещу Сосиедад и се изкачи на върха в Примера

снимка: Guliver/Getty Images

Испанският вицешампион Реал Мадрид запази точката си аванс пред вечния враг Барселона с минимален успех - 1:0 като гост на Реал Сосиедад в среща от десетия кръг на Примера Дивисион.

Това бе шеста поредна победа за момчетата на Жозе Моуриньо, която ги изкачи в челото на класирането в шампионата поне за ден, преди визитата на изненадващия лидер Леванте на Осасуна.

Иначе в герой на мача за „белия балет" се превърна Гонсало Игуаин, който отбеляза единственото попадение в срещата. В деветата минута аржентинецът беше изведен в честа позиция от Фабио Коентрао и копна топката над плонжа на Клаудио Браво. Мадридчани запазиха контрола върху мача до края на полувремето, но така и не успяха да създадат достатъчно чисти голови възможности, които да оползотворят. С пропуски през първите 45 минути се отчетоха Кристиано Роналдо и голмайстора Игуаин, но Реал така и не успя да увеличи аванса си до почивката.

Опрени до стената, домакините започнаха да играят по агресивно и на ръба на риска. Това им донесе известен успех, но до края на срещата до ново попадение така и не се стигна. Реал взе максимума от снощното гостуване, но остави впечатлението за пестелива игра, лишена от голямо въображение и устрем към гола - нещо, което бе в основата на вихрения успех срещу Виляреал преди едва няколко дни.

Така след снощните срещи от кръга Реал държи първото място с 25 точки, следва Барса с 24 и Леванте с 23, но и с мач по-малко.