Ювентус отново се лекува с Шампионска лига (ВИДЕО)

Финалистът от миналия сезон Ювентус постигна втора поредна победа в Шампионска лига, след като срази с 2:0 носителя на титлата от Лига Европа Севиля и окупира еднолично върха в Група D.

„Старата госпожа“ имаше пълно превъзходство през целия двубой и можеше да спечели и по-убедително срещу намиращия се в неособено добра форма андалуски тим.

Едва в 41-ата минута Юве поведе в резултата, след като центриране отдясно на Адрена Бардзали бе засечено с глава от Алваро Мората за 1:0.

До този момент домакините имаха пълно преимущество на терена, но в края на срещата се прибраха в собствената половина и разчитаха най-вече на контраатаки.

Именно при една от тях в 88-ата минута Пауло Дибала овладя подаване от дълбочина и изведе с отлично докосване Симоне Дзадза сам срещу вратаря. Бившият нападател на Сасуоло направи пробив от около 30 метра, преди с премерен изстрел да прати кълбото в мрежата на Севиля за 2:0.

Така за втори пореден път след слабо представяне в Серия А Ювентус изнася силен мач в Шампионска лига и напомня за игрите си през миналия сезон.

„Бианконерите“ са лидери в групата с пълен актив от 6 точки, докато Манчестър Сити, който надви Волфсбург с 2:1, е на второ място с 3 пункта, колкото имат и „вълците“.