Юве обърна Тотнъм на "Уембли" за 3 минути и е на 1/4-финал

Ювентус осъществи великолепен обрат от 0:1 до 2:1 като гост на Тотнъм на "Уембли" и се класира на 1/4-финалите на Шампионската лига. Първата среща в Торино приключи при равенство 2:2, а "шпорите" бяха съвсем близо до елиминиране на италианския си противник след първото полувреме, когато водеха с гол на Хюн-Мин Сон. През втората част обаче "Старата госпожа" показа силата си и съумя да обърне само за 3 минути. Гонсало Игуаин и Пауло Дибала донесоха класирането на Юве с общ резултат 4:3.

Тотнъм стартира по-убедително срещата, а канонадата от удари към Буфон започна още в 3-ата минута, когато Сон изпробва рефлекса на италианеца. Първата опасна ситуация бе за „шпорите“. В 15-ата минута Хари Кейн надбяга Киелини, премина покрай Буфон, но скъси ъгъла и не успя да нацели опразнената врата.

В 17-ата Юве отговори с опасна атака, след края на която съдията можеше да отсъди дузпа за гостите. Вертонген препъна откъсналия се Дъглас Коща в пеналта, но реферът реши играта да продължи.

Две минути по-късно бранител на „Старата госпожа“ блокира удар на Ериксен, след което центриране отдясно сложи топката на главата на Сон. Кореецът стреля мощно, но Буфон отново се намеси. В 32-ата и 34-ата съответно Али и Кейн обстрелваха италианския вратар на Юве, но не го преодоляха.

В 38-ата минута Сон се откъсна отляво и стреля покрай Буфон, но топката премина на сантиметри от лявата му греда. Кореецът поправи грешката минута по-късно, когато откри резултата в полза на Тотнъм. След брилянтна атака Хюн-Мин Сон получи центриране отдясно, дело на Киърън Трипиър и прониза Буфон, който скочи предварително и изпусна топката.

Три минути по-късно Пянич опита да изравни, но ударът му от средна дистанция премина покрай вратата на Лорис.

Тотнъм започна по-силно и втората част, като в 58-ата отново Сон можеше да удвои, но ударът му премина покрай гредата на Буфон. „Старата госпожа“ обаче обърна развоя на събитията за едва 3 минути.

В 64-ата Игуаин сложи началото на обрата с изравнително попадение. Влезлият като резерва Лихтщайнер центрира отдясно, Дибала отклони с глава, а Игуаин се измъкна от защитата на домакините и прониза Лорис.

Само 3 минути по-късно аржентинският нападател бе в основата на втория гол за Юве, който донесе обрата. Той овладя топка в центъра с гръб и пусна гениален пас към Дибала. Сънародникът му достигна кълбото, спринтира и остана очи в очи с Лорис, като нямаше проблем да го преодолее с мощен удар над плонжа му – 2:1 за гостите.

В 81-ата Ериксен опита да изравни с далечен удар, но топката мина покрай дясната греда на Буфон. Минута по-късно пък Сон повтори упражнението, но топката пак мина на сантиметри покрай вратата.

В 90-ата минута Тотнъм изпусна най-големия шанс в двубоя. Хари Кейн може да съжалява, след като стреля с глава в гредата на Буфон, топката тупна на гол линията и там бранител на Юве я изби, за да предотврати опасността в последния момент.

Силите на "шпорите" стигнаха само дотам, а нямаше как да е иначе, след като футболистите на Масимилиано Алегри затвориха мача по типичен за италианския футбол начин. Маурисио Почетино не успя да изведе своите до 1/4-финал, докато Юве отново мечтае да повтори финала от миналата година.