Базел шокира Сити на Острова, но отпадна безславно от Шампионската лига

снимка: twitter.com

Базел осъществи истинска изненада на 1/8-финалите на Шампионската лига, след като надви Манчестър Сити с 2:1 като гост. Двубоят на "Етихад" обаче бе без значение за домакините, тъй като те си осигуриха комфортен аванс от 4:0 след срещата в Швейцария. Габриел Жезус поведе "гражданите" на Пеп Гуардиола напред в резултата, но Базел осъществи обрат чрез попадения на Елюнуси и Ланг.

Манчестър Сити откри резултата още с първата си добра атака. В 8-ата минута Льорой Сане напредна през центъра на терена и подаде за Бернардо Силва на дясното крило. Той успя през няколко защитници да подаде към непокрития Габриел Жезус, който отблизо вкара за 1:0.

В 16-ата минута Илкай Гюндоган бе намерен зад защитата в близост до вратата, но ударът му бе  блокиран от вратаря.

В 17-ата минута Базел изравни резултата с първата си възможност в двубоя. Риверос напредна отляво и върна топката към Елюнуси, който с много добре насочен удар не остави шансове на Клаудио Браво за 1:1.

В 31-ата минута гостите получиха фаул на ъгъла на наказателното поле. Оберлин реши да стреля от тази позиция, но прати топката встрани от вратата.

Гостите издебнаха своя шанс и нанесоха удар в 72-ата минута. Елюнуси бе оставен да напредне отляво и дълго време да задържи топката, след което много хитро подаде за Ланг в наказателното поле, а той със силен удар в близкия ъгъл промуши топката във вратата за 1:2.

В 80-ата минута домакините имаха чудесна възможност да се върнат в мача. Брахим Диас получи топката в близост до вратата и отправи удар от малък ъгъл, но вратаря Вацлик опази вратата си. Това бе всичко в срещата, като играчите на Пеп Гуардиола продължиха напред безпроблемно, спестявайки сили, а Базел си тръгна от надпреварата с високо вдигната глава.