Юве на 1/2-финал след спорен гол срещу Торино (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ювентус се класира за полуфиналната фаза в турнира за Купата на Италия, след като надви у дома градския съперник Торино с 2:0. Така "бианконерите" продължават успешно защитата на трофея. Голмайсторите за тима на Масимилиано Алегри бяха Дъглас Коща и Марио Манджукич. Голът на хърватина обаче бе доста спорен, тъй като в хода на атаката Сами Кедира извърши нарушение, но главният рефер остави играта да продължи.

Още в 15-ата минута "Старата госпожа" вече водеше в резултата с попадение на Дъглас Коща. Асамоа проби отляво и след щастлив рикошет топката се озова в краката на бразилеца, а той я изстреля от воле и я заби под гредата на Ваня Милинкович-Савич за 1:0.

Последваха два удара на Пауло Дибала - единият бе спасен от стража на гостите, а вторият излезе в аут, но мина на сантиметри от гредата. Торино също имаше своите шансове, но те не представляваха опасност за Войчех Шченсни.

През втората част Юве продължи доминацията си и стигна до втори гол, който сложи точка на спора. В 67-ата минута Марио Манджукич бе изведен сам срещу Милинкович-Савич и го прехвърли хладнокръвно. Преди това обаче Сами Кедира извърши грубо нарушение, за да отнеме топката. Това не бе видяно от рефера и така Юве спечели комфортно.

На полуфиналите тимът на Масимилиано Алегри ще срещне Аталанта, който хвърли бомбата и отстрани Наполи. Другите два тима, които ще спорят помежду си в битка за финала са Милан и Лацио.