Бенфика се измъкна в 90-ата срещу лисабонския враг, Порто потрива ръце (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Бенфика стигна до равенство 1:1 у дома срещу местния враг Спортинг (Лисабон) в 90-ата минута на дербито от 16-ия кръг на Примейра лига в Португалия. Желсон Мартинш изведе гостите напред в началото на мача, но Жонас вкара късно изравнително попадение от дузпа и гарантира подялбата на точките. Този резултат бе добре дошъл за Порто, който се утвърди като лидер в подреждането с 2 точки аванс пред Спортинг и цели 5 пред шампиона Бенфика.

Гостите отбелязаха още в 19-ата минута. Фабио Коентрао нахлу в пеналта и центрира меко. Получи се щастлив рикошет, който стигна до Мартинш и той не сгреши след удар с глава от близка дистанция.

Спортинг се държеше храбро на терена и имаше повече шансове от съперника си, но не успя да реши спора навреме. Така в последните минути Родриго Баталия извърши нарушение в наказателното поле и прати Жонас зад бялата точка. Бразилецът бе повече от хладнокръвен и вкара 19-ия си гол в шампионата, за да спаси точката за Бенфика.