Юнайтед спря серията от загуби без гол (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед прекъсна серия от три загуби без отбелязан гол в английската Висша лига и спечели с 2:1 гостуването си на Кристъл Палас, макар отново да демонстрира обичайните проблеми в представянето си под ръководството на Луис ван Гаал.

„Червените дяволи“ не изиграха много по-силен мач в сравнение с предишните три срещу Челси, Евертън и Уест Бромич Албиън, но се възползваха и от грешки на съперника, за да стигнат до победата.

Тя увеличи актива на Юнайтед на 68 точки и така той остава на четвърто място в класирането с 2 по-малко от втория Манчестър Сити (с мач по-малко) и третия Арсенал (с два мача по-малко). Кристъл Палас с 42 пункта е 12-ти и на цели 8 от зоната на изпадащите, като дори с днешното поражение вече математически си гарантира оцеляването в елита, защото по-рано днес Хъл Сити отстъпи на Бърнли с 0:1.

В 19-ата минута след пробив отляво и центриране на Ашли Йънг капитанът на домакините Скот Дан изби топката с ръка в собственото си наказателно поле и реферът логично отсъди дузпа в полза на Юнайтед. Хуан Мата не сгреши от бялата точка и откри резултата – 0:1.

В 57-ата минута Джейсън Пънчън отново доказа, че в момента е един от най-добрите изпълнители на преки свободни удари във Висшата лига и с левия крак от трудно статично положение по прекрасен начин матира Давид де Хеа – 1:1.

Испанският страж на Юнайтед не пропусна и в този мач да се отличи с ключово великолепно спасяване в по-късен етап от срещата. В 78-ата пък ново центриране на Йънг от фланга, този път на далечната греда, бе пропуснато от вратаря на домакините Сперони, който по този начин позволи на Маруан Фелайни да се извиси и на празна врата с глава да се разпише – 1:2.

Така белгиецът отново се отличи с важен гол за своя отбор, а и този двубой не мина без принудителна смяна за Ван Гаал, след като в края на първото полувреме се контузи Люк Шоу.