Каляри взе точка на експериментален Юве

Пол Погба се завърна с гол сред титулярите на италианския шампион Ювентус, който обаче не можа да победи Каляри и се задоволи с равенство 1:1 в Торино в среща от 35-ия кръг на Серия А.

„Старата госпожа“ игра в експериментален състав, предвид предстоящия следващата сряда реванш от полуфиналите на Шампионска лига срещу Реал Мадрид на стадион „Сантяго Бернабеу“.

Пол Погба с далечен изстрел в самия край на първото полувреме ознаменува завръщането си в игра с гол за 1:0, при който останаха съмнения за рикошет, направил неспасяема топката за вратаря Бъркич.

В 85-ата минута обаче Росетини възстанови равенството и донесе важна точка за Каляри в борбата за оцеляване. Тимът е 18-ти, но вече с 28 точки, макар да изостава на цели 5 от 17-ия Аталанта – първият над чертата на изпадащите, който е и с мач по-малко.

Ювентус вече има 80 пункта на върха, но още преди две седмици си осигури четвъртото поредно Скудето и мисли само за Шампионска лига и финала с Лацио в турнира за Купата на Италия. Макс Алегри излезе в схема 4-3-3, като на върха на атаката бяха Кингсли Коман, Симоне Пепе и Алесандро Матри, а зад тях действаха Погба, Клаудио Маркизио и Роберто Перейра.