Юнайтед писа 2-ка на Лестър и е на върха

снимка: официален сайт на Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед победи шампиона от 2016 година Лестър с 2:0 на своя "Олд Трафорд" среща от третия кръг на английската Висша лига. Резервите Маркъс Рашфорд (70) и Маруан Фелайни (82) вкараха головете за „червените дяволи”, които оглавиха еднолично временното класиране преди останалите срещи от кръга. Преди това в 53-ата минута голмайсторът Ромелу Лукаку пропусна дузпа.

През първата част футболистите на Жозе Моуриньо очаквано доминираха и в 19-ата минута Хуан Мата реализира гол, който обаче бе отменен заради засада. Повторенията показаха, че испанецът наистина бе малко зад отбраната на „лисиците”. До края на полувремето Пол Погба и Мата направиха пропуски, като ударите им бяха отразени от вратаря Каспер Шмайхел.

След почивката в 53-ата минута домакините получиха дузпа, след като топката срещна ръката на Симпсън при опит за центриране на Марсиал, пише Блиц Спорт. Ромелу Лукаку обаче не успя да се разпише от бялата точка, след като Шмайхел спаси удара на белгиеца. Четири минути след това Де Хеа се намеси за първи път, спасявайки опасен удар на Рияд Марез.

В 67-ата минута в игра се появи Маркъс Рашфорд, който три минути по-късно засче центриране на Хенрих Мхитарян от корнер и се разписа за 1:0.

Превъзходството на домакините бе затвърдено и в 82-ата минута, когато друга резерва Маруан Фелайни удвои аванса им и оформи крайния резултат. Белгийският национал  засече с коляно центриране на Лингард отляво и не остави шансове за Шмайхел. Фелайни бе в положение на засада, но въпреки това голът бе зачетен.

След успеха си Манчестър Юнайтед оглави еднолично временното класиране с пълен актив от 9 точки и без допуснат гол. „Лисиците” с а16-и с 3 точки в актива си.