Ямбол удари Берое в Стара Загора

снимка: Facebook

Ямбол победи като гост Берое (Стара Загора) с 94:82 точки в среща от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Юлиян Радионов постигнаха трета победа и се изкачиха на второ място в класирането, с равен брой точки с лидера Черно море Порт Варна.

В Стара Загора баскетболистите на Ямбол стигнаха до успеха след силна игра в последните 10 минути, в които спечелиха с 32:19 точки.

Първите три части на двубоя бяха равностойни и в тях водеха домакините. Станислав Говедаров вкара 21 точки за победителите. Неманя Милошевич направи "дабъл-дабъл" - 20 точки и 12 борби, както и Уил Уокър -16 точки и 11 борби. За Берое най-резултатен бе Милчо Борисов с 24 точки, а 19 точки вкара Мартин Раднев.

В женското баскетболно първенство Монтана 2003 разгроми като гост Рилски спортист (Самоков) със 77:46 точки и се изкачи на второ място в подреждането с 8 точки. Също с 8 точки е лидерът Нефтохимик 2010 (Бургас), както и третият Левски.

За Монтана 2003 Милена Томова завърши с 16 точки и 9 борби, по 13 точки добавиха Радостина Славова-Нанева и Биляна Павичевич. За Рилски спортист най-полезни бяха Стефка Митева с 16 точки и Наталия Топалова-Шопова с 9 точки и 7 борби.