Вратар провали Литекс срещу Лудогорец

Отборът на Лудогорец направи важна крачка към 1/2-финалите на турнира за Купата на България, след като тази вечер "орлите" спечелиха с 2:1 гостуването си на Литекс в първи двубой между двата тима от 1/4-финалната фаза.

След като преди седмица двата тима завършиха наравно 0:0 на същия този стадион за първенство, днес Лудогорец натисна газта и взе отличен аванс преди реванша в Разград. Главен виновник за поражението на "оранжевите" пък е техният вратар Евгени Александров, който сбърка при попаденията на Христо Златински и Козмин Моци. Точен за ловчанлии след почивката бе Мирослав Манолов, но домакините няма сили за повече.

Така Лудогорец се отърси от тежката загуба с 0:3 от Валенсия в Лига Европа, докато Литекс сериозно утежни задачата си преди реванша в Разград. За Златомир Загорчич и неговите момчета обаче остава надеждата, че Литекс традиционно играе силно на "Лудогорец Арена".

В 12' Армандо Ваюши опита да изненада Иван Чворович, но вратарят на Лудогорец улови кълбото. Минута по-късно резултатът в Ловеч вече бе открит, а шампионите разпечатаха пазената от Евгени Александров врата. Христо Златински стреля от пряк-свободен удар, а стражът на „оранжевите“ не се намеси добре, позволявайки топката да се оплете в мрежата му – 0:1.

В 14' се стигна и до една от най-дискусионните ситуации в срещата. Иван Чворович се хвърли в краката на Вилмар Джордан, като останаха съмнения, че сърбинът с български паспорт е фаулирал тарана на Литекс. Сигнал за дузпа на Никола Попов обаче не последва.

Постепенно се стигна и до 25', когато Евгени Александров допусна втората си сериозна грешка от началото на мача. Христо Златински отново стреля от фаул, а стражът на домакините не успя да улови лекия удар на халфа. Александров изпусна топката, а Козмин Моци без забавяне осъществи добавка за 0:2.

Две минути по-късно Йерун Луму остана на чиста позиция пред вратата на Литекс, но този път Евгени Александров спаси. В 41' Жуниор Кишада също се оказа очи в очи с вратаря на ловчанлии, но бразилецът се забави и не успя да нанесе удар.

Втората част на срещата стартира с неточен удар на Армандо Ваюши, а в 60' Дани Абало също не бе прецизен с мерника си. Три минути по-късно централният бранител Пламен Николов обстрелва вратата на „орлите“, но неточно. В 67' Иван Горанов също опита удар, но Чворович не бе затруднен.

Феновете на Литекс изригнаха двадесет минути преди края, когато техните любимци намалиха пасива си в резултата. Центриране от статично положение на Петър Златинов доведе до карамболи в наказателното поле на гостите, преди топката да се озове в краката на Мирослав Манолов. Таранът не сбърка от близка дистанция и намали за 1:2.

До края на срещата Литекс така и не намери сили за изравнително попадение, а Лудогорец постигна чудесен резултат преди реванша пред собствена публика в Разград.