Локо (Сф) би Пирин въпреки две изпуснати дузпи

Локомотив /София/ спечели три точки в борбата за оставане в елита, побеждавайки Пирин /Гоце Делчев/ с минималното 1:0 в мач от 27-мия кръг на "А"-футболна група - втора седмица.

Локомотив /София/ пропусна две дузпи до 12-та минута срещу гостите от Пирин /Гоце Делчев/.

Още в първата минута Петър Димитров бе спънат в наказателното поле на гостите и главният съдия Христо Ристосков отсъди дузпа. Зад бялата точка застана бразилецът с български паспорт и бивш български национал Маркиньос, който стреля в центъра на вратата.

Вратарят на Пирин /Гоце Делчев/ Абди Абдиков отрази удара на бразилеца, топката попадна в Иво Иванов, който стреля, но Абдиков отново спаси.

А в 12-та минута Петър Димитров отново бе изпуснат от защитата на Пирин и бе повален в наказателното поле. Нова дузпа. Този път зад топката застана белгиецът Раул, който стреля по същия начин като Маркиньос - в центъра на вратата, и Абди Абдиков отново спаси удара. Раул и Маркиньос обаче се реабилитараха за двете пропуснати дузпи през второто полувреме.

В 69-та минута Маркиньос подаде на Раул, който му върна топката и бразилецът Маркиньос с точен удар по тревата направи Абди Абдиков безпомощен - 1:0 за Локомотив /София/, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на Христо Ристосков, посочва БТА.