Войните на НБА записаха името си в историята

Голдън Стейт Уориърс записа името си в историята като четвъртия отбор, който постига 21 поредни победи в двубои от редовния сезон.

"Воините" тази нощ се наложиха над Финикс Сънс със 116:135 като гости. Това бе техен 17-и пореден успех от началото на шампионата и общо 21-и с тези от миналия сезон.

По-рано това се е удавало само на Лос Анджелис Лейкърс (33 срещи през сезон 1971/72), Маями Хийт (27 през сезон 2012/13) и Хюстън Рокетс (22 през сезон 2007/08).

В същото време гардът на "воините" Стеф Къри за пети път този сезон преодоля границата от 40 точки в една среща. Срещу Финикс той реализира 41 точки.

Асът на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри наниза 41 точки за победата на тима си над Финикс Сънс със 116:135 като гост.

Къри и компания още в първата четвърт дръпнаха със 17 точки и повече не дадоха шансове на съперника си. За домакините от Финикс Ти Джей Уорън бе най-резултатен с 28 точки.

Джеймс Хардън пък реализира 50 точки за трудната домакинска победа на Хюстън Рокетс над Филаделфия Севънти Сиксърс със 116:114. Домакините доминираха в по-голямата част от срещата, но отпускане в последната четвърт можеше да им изиграе лоша шега.

В заключителната четвърт гостите в един момент имаха 7 точки преднина, но не успяха да я удържат и остават без загуба в шампионата. Общо поредните им поражения с тези от миналия сезон са 27, което се явява антирекорд в НБА.