Viva Mexico! Германия на колене пред ацтеките в Москва

снимка: fifa.com

Мексико заслужено би с 1:0 Германия и направи началото на Мондиал 2018 ужасяващо за Бундестима. "Ацтеките" бяха по-добрият тим през първата част и със страхотни атаки можеше да поведе с няколко гола. Къмсетът обаче покри немците и те инкасираха само едно попадение. То бе дело на Ирвин Лосано след образцова контра в 35-ата минута. Играчът на ПСВ сви с левия крак топката в наказателното поле, а после с десния не остави шанс на Мануел Нойер за 1:0.

На стадион "Лужники" в Москва имаше 80 000 зрители, от които 50 000 бяха мексиканци. Те подивяха от кеф след успеха и тази нощ в руската столица със сигурност ще се чува Viva Mexico и ще има диви фиести на много места.

Двата тима се хвърлиха здраво още от първия съдийски сигнал. Във 2-ата минута Ървинг Лозано се озова на отлична позиция, но Жером Боатенг в последния момент успя да блокира удара му. В ответната атака удар на Вернер мина покрай левия страничен стълб на вратата на Мексико.

В шестата минута бранител в зелено блокира Томас Мюлер. Топката се озова в Матс Хумелс, който обаче не успя да нанесе хубав удар и Очоа спаси.

В 10-ата минута Ектор Ерера отправи тежък удар, Нойер обаче се намеси и улови. В 14-ата минута германският страж отрази удар на Чичарито.

Минута по-късно Кимих центрира отдясно, Аяла подведе Салседо, който бе близо до това да си вкара автогол. В 18-ата минута Ернандес получи на отлична позиция в наказателното поле. Нападателят обаче се забави и германската отбрана се справи.

В 20-ата минута Вернер получи в наказателното поле, справи се в противников защитник и стреля от около 14 метра. Очоа обаче не се затрудни и улови. Две минути по-късно вратарят на "ацтеките" спаси и удар от далечна дистанция на Кроос.

Последваха две неточни удара на Мигел Лаюн по посока на вратата на Германия. В тези минути Мексико бе по-добрият отбор и това доведе до гол във вратата на Нойер. Кедира сбърка пред противниковото наказателно поле. Играчите в зелено бързо изнесоха топката, Чичарито намери Ървинг Лозано отляво. Крилото проби, финтира Хумелс и с хубав удар реалзиира за 0:1.

Отговорът на Бундестима бе мигновен. Тони Кроос удари напречната греда от пряк свободен удар. До края на полувреме световните шампиони бяха по-дейният отбор, но не успяха да затруднят вратата на Мексико.

Втората част започна с масиран натиск на Германия. В първите минути Платенхард и Кимих опитаха удари от далечна дистанция, но не затрудниха Очоа.

В 55-ата минута Йозил продължи към Дракслер наляво, крилото финтира защитник и опита техничен удар в далечния ъгъл, но Салседо блокира топката. Малко след това Чичарито и Вела се озоваха сами срещу Боатенг, но първият сбърка с подаването си и атаката загуби своята острота.

В 65-ата минута Кимих опита удар със задна ножица, но прати кълбото над вратата. Две минути след това Хумелс свали топката след центриране от корнер за Вернер, но нападателят от няколко метра прати топката над вратата.

В 72-ата минута и Марко Ройс се отличи с пропуск. Крилото получи хубав пас от Боатенг. Първоначално опита пас към Вернер, топката се върна при него, а крилото с мощен удар я прати над вратата.

В 75-ата минута Кимих пусна към Кроос пред наказателното поле. Халфът бе оставен абсолютно сам и опита удар, който мина покрай вратата. Малко след това германците изпълниха късо корнер. Топката попадна в Мюлер. Нападателят стреля от малък ъгъл, но Очоа изби.

Мексико дебнеше на контраатака и на два пъти Мигел Лаюн опита удари от далечна дистанция, но и двата пъти топката мина покрай вратата. В 84-ата минута Кроос шутира извън наказателното поле, но Очоа се справи.

Три минути по-късно Кимих намери Гомес в наказателното поле на чиста позиция, но нападателят с глава прати топката над вратата. В 89-ата минута Ройс пропусна от малък ъгъл. Топката стигна до Юлиан Бранд. Младокът опита мощен удар, който мина на сантиметри от гредата.

До края на срещата германците опитаха да затруднят Мексико с изсипани топки, но по никакъв начин не затрудниха Очоа. По този начин Германия започна защитата на титлата си с поражение.