Бразилската самба бе спъната от Швейцария

Петкратният световен шампион Бразилия разочарова като почна с равенство 1:1 срещу Швейцария на световното първенство в Русия. Двубоят бе от група „Е“, в който по-рано през деня Сърбия победи Коста Рика с 1:0.

Така Бразилия се нареди до още някои от фаворитите, които показаха колеблива игра в първите си мачове. Франция надви трудно Австралия с 2:1, но сочените за фаворити Аржентина и Германия стъпиха накриво. Аржентинците стигнаха само до равен с Исландия, а днес Германия загуби от Мексико.

Коутиньо откри резултата в 20-ата минута след фамозно изпълнение извън наказателното поле. Стивън Цубер изравни в 50-ата минута.

Селекционерът на бразилците Тите заложи на офанзивна мощ – на върха на атаката бе Габриел Жезус, а зад него действаха изключителните Паулиьно, Неймар, Коутиньо и Вилиан.