Виляреал май остави Валенсия без треньор

Новаците в Ла Лига Виляреал продължават с чудесното си представяне през този сезон, като днес "жълтата подводница" се саморазправи и с Валенсия в среща от 10-ия кръг на шампионата.

Виляреал разгроми с 4:1 съперника си на своя "Ел Мадригал", като по този начин домакините си гарантираха оставане в Топ 4 и след този кръг. Виляреал разполага с 20 точки, като е недостижим за Хетафе и Атлетик Билбао, които имат по 16.

Валенсия пък записа пета загуба от десет изиграни мача, оставайки на едва 10-а позиция в таблицата. Нищо чудно тежкото поражение на "Ел Мадригал" да коства и работата на сръбския наставник Мирослав Джукич, за когото отдавна се шуми, че е близо до уволнение.

Още на почивката резултатът бе 2:0 в полза на Виляреал. Уче откри след асистенция на Дос Сантос в 17', а Ернан Перес удвои малко след това.

През втората част "жълтата подводница" довърши започнатото, вкарвайки още два гола във вратата на Висенте Гуайта.

Джовани дос Сантос отбеляза за 3:0 в 49', а Рикардо Коща върна един гол в 63'.

Крайното 4:1 оформи отново Джовани дос Сантос, който се разписа след асистенция на Бруно малко преди края.