Борусия опостуши Айнтрахт за влизане в топ 4

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна 5-а победа в германското първенство, след като в среща от 10-ия кръг отнесе Айнтрахт (Франкфурт) с 4:1.

Зелено-черните вече са на 4-о място в класирането на 9 точки от лидерите. Начело в класирането е Байерн с 26, пред Борусия Дортмунд и Леверкузен с 25, а Мьонхенгладбах има 16.

Хуан Аранго откри резултата в 11-ата минута с точно изпълнение на фаул от 22 метра, но четири минути по-късно Айнтрахт изравни чрез Щефан Айгнер.

Атаките на домакините обаче се оказаха сполучливи само след още три минути чрез Оскар Венд, който подложи крак на ниско центриране.

След почивката Патрик Херман и бразилецът Рафаел оформиха крайното 4:1.

"Ние играхме добре, като изключим няколко момента, в които трябваше да бъдем по-концентрирани. Но отборът ни е добър и постепенно се изкачваме все по-нагоре в класирането, доволен е треньорът на победителите Люсиен Фавр.

Именно в следващия кръг неговият отбор гостува на представящия се силно в последните две срещи отбор на Хамбургер ШФ.