Шампионът на Италия Ювентус започна с равенство своята кампания в Шампионската лига. Торинци не успяха да се справят като гости на датския Копенхаген и срещата завърши 1:1.

Домакините поведоха малко изненадващо с попадение на Йоргенсен. След това обаче Юве опита да направи всичко възможно за да обърне мача, но стигна само до изравнителен гол дело на Фабио Куалиярела в началото на втората част.

До края на мача вратаря на Копенхаген направи невъзможното и спаси много опасни удари на Тевес, Лихщайнер и Погба. Миналият сезон Ювентус също записа дълга серия от равенства в груповата фаза.

Иначе малко изненадващо Антонио Конте остави Мирко Вучинич в Италия, а титуляр започна Фабио Куалиярела.

При първата си възможност за гол домакините откриха в 14-та минута на мача. След центриране от пряк свободен удар. Николай Йоргенсен се извиси над всички и пусна топката зад голлинията.

От този момент нататък Ювентус контролираше събитията на терена. Първи сериозен пропуск направи Пол Погба, който не успя да уцели вратата отблизо.В началото на втората част все пак Фабио Куалиярела успя да изравни резултат след като получи хубав пас от Пелузо.

След това започна обсадата на вратата на Копенхаген , но там бе Йохан Виланд, който спаси своя отбор.

Пропуски за Ювентус записаха Артуро Видал, Пол Погба, Карлос Тевес и влезлият като резерв Себастиан Джовинко.