Шахтьор вгорчи завръщането на Реал Сосиедад в Шампионската лига (ВИДЕО)

Шахтьор Донецк огорчи Реал Сосиедад при завръщането на баските в Шампионската лига и ги победи с 2:0 насред "Аноета".

Героят за гостите се казваше Алекс Тейшейра, който наниза и двете попадения във вратата на испанския състав и разочарова препълнените трибуни в Сан Себастиан.

Така Шахтьор започна с победа в Лигата на богатите за втори пореден път и общо четвърти в последните си пет участия.

Футболистите на Реал Сосиедад стояха по-добре на терена през първата част, когато създадоха по-опасните положения. Най-сериозното от тях дойде в самия край на полувремето, когато шут на Антоан Гризман от пряк свободен удар профуча покрай вратата на Сергей Пятов.

Преди това Чаби Прието и Карлос Вела имаха възможност да се разпишат, но не сполучиха да преодолеят вратаря на украинците и защитата пред него.

В 41-та минута домакините имаха и претенции за дузпа, когато Преито бе препънат на границата на наказателното поле, но главният съдия прецени, че нарушението е било извън наказателното поле.

Шахтьор с окопити след почивката и нанесе своя удар. В 65-та минута Алекс Тейшейра оползотвори комбинация между Дарио Сърна и Дъглас Коста, за да открие резултата.

Това принуди баските да тръгнат по-настъпателно в атака и гостите се възползваха от ситуацията в 87-та минута, когато с шут извън наказателното поле Тейшейра реализира за 2:0 и донесе първи три точки на тима с в тазгодишното издание на Шампионската лига.