Въпреки че се изправи пред фанатизираните фенове на Фенербахче, Арсенал нямаше никакви проблеми срещу турския гранд и като гост разби "фенерите" с 0:3, като почти си гарантира участието в групите на Шампионска лига.

Първата част не предложи много футболни достойнства, като преобладаваха грубостите най-вече от страна на турския тим. Това доведе до контузия на Косчелни, който бе заменен от Дженкинсън в средата на полувремето.

Феновете на Арсенал изтръпнаха и при нарушение срещу Уилшър, който започна да маха за смяна към скамейката, но в крайна сметка остана на терена. Като цяло, гостите бяха по-добри, но не материализирах превеса си, докато "фенерите" дори не отправиха удар.

Втората част обаче се разви по коренно различен начин, като в 51' Рамзи намери Уолкът с прекрасен пас, а крилото вместо да стреля, намери непокрития Гибс - 0:1.

Гостите продължиха да натискат и след два поредни пропуска се стигна до ново попадение в тяхна полза - в 64' Рамзи стреля мощно от разстояние, а Волкан се намеси неадекватно, забивайки топката в долния ляв ъгъл.

Малко повече от 10 минути преди края Жиру изпълни точно дузпа и на 99% осигури участието на Арсенал в групите на Шампионска лига.

Ако в действителност "артилеристите" продължат, те за 6-и път ще продолеят успешно квалификациите на най-комерсиалния клубен турнир. До този момент те има 100% успеваемост в предишните си 5 опита.